Anasayfa | Künye | İletişim | Sık Kullanılanlara Ekle | Açılış Sayfam Yap
Son Dakika :

        Ana Sayfa
        Gündem
        Politika
        Ekonomi
        Kültür - Sanat
        Sağlık
        Spor

ANKET
Belediye çalışmalarını beğeniyormusunuz


YAZARLARIMIZ
BEKLİYORUZ !..
 Tahsin EREL
MESLEKDAŞLARIMA;
 Bedri EREL
PARK YASAĞI VE KALDIRIM İŞGALLERİ ALDI BAŞINI GİDİYOR.....
 Fahri ÖZDEMİR
GAZETE MANŞETLERİ
 
ECHOMAR HİZMETE GİRDİ
Haber-Şirin Ereğli gazetesi-Kuruculuğunu Opr. Dr. Alp Demir Zorlu, Opr. Dr. Selami Altuntaş, Ereğli dilme sanayi ve timco makina sahipleri Pamir ve Banu Ruban ile hastane Başhekimi Dr.İbrahim Kayhan’ın yaptığı 25 yatak kapasiteli Özel Echomar hastanesinde 23 uzman doktor görev yapacak.
 
Kategori :
Yorum Sayısı :
Tarih :

Kuruculuğunu Opr. Dr. Alp Demir Zorlu, Opr. Dr. Selami Altuntaş, Ereğli dilme sanayi ve timco makina sahipleri Pamir ve Banu Ruban ile hastane Başhekimi Dr, İbrahim Kayhan’ın yaptığı 25 yatak kapasiteli Özel Echomar hastanesinde 23 uzman doktor görev yapacak. 16 adet poliklinik hizmeti verilecek olan hastanede 2 adet genel ameliyathane, erişkin ve yeni doğan yoğun bakım ünitesi, doğumhane mevcut.

150 yardımcı tıp ve idari personelin hizmet içi eğitimleri tamamlandı ve bu gün muayeneler başladı

Haber-Şirin Ereğli gazetesi-16 dalda poliklinik hizmeti verilecek olan ECHOMAR  hastanesinde 26 doktorun görev yapacağını belirten Opr. Dr. Alp Demir Zorlu, şunları söyledi, “bölgede ilk kez biyolojik arıtma tesisi bulunan hastane konumundayız. Sistemin kurulması yüksek maliyet getirmiş olsa da, bundan kaçınmadık. Çünkü, hastalıkların oluştuktan sonra tedavisi daha pahalı.

Eğer hastalık oluşmadan önlem alınabiliniyorsa ortaya çıkan maliyet ülke ve devlet açısından son derece önemlidir. Kurduğumuz sistemle bir yerde, ‘koruyucu hekimlik’ görevini de yerine getirmiş oluyoruz.”

 Hastanenin bir katını ameliyathanelere ayırdıklarını anlatan Zorlu, şöyle devam etti, “doğumhane, ameliyathane, erişkin ve çocuk yoğun bakım ünitelerini aynı katta topladık. Bunun nedeni de, normal doğum sırasında yaşanabilecek olumsuzluklarda hastayı en kısa sürede acil sezeryana alabilmektir..Kat dolaşılmayacağı için de hastayı kısa sürede ameliyathaneye alma şansımız var.

Çocuğun doğmasının ardından nefes alamama gibi ihtimalde de, çocuk yoğun bakıma almamız sadece 5 saniye sürecek. Kattaki kapıların otomatik ve şifreli olması nedeniyle bölüm personeli harici kişilerin girmesi mümkün değil.

 Ameliyathanede geliştirdiğimiz pendal sistemi sayesinde, tüm elektrik kablo ve tıbbi gaz sistemleri tavandan otomatik kolla çalışıyor. Bu da, ameliyat esnasında çalışma ekibine rahat ortam sağlıyor. Son sistem lazer cihazımızla, lazerle prostat buharlaşma, bel fıtığı gibi ameliyatları hastamızı bayıltmadan, ekrandan da izleme imkanı sunuyoruz. Kurma çalışmalarında maliyetten kaçınmadık. Çünkü ticari değil, sağlığı ön planda tutuyoruz."

 Özel Ereğli Echomar Hastanesi Halkla İlişkiler Müdürü Serap Sunay da, yaptığı açıklamada, 5 katlı binada 4 bin 500 metrekare kapalı alana sahip hastanenin iki buçuk yılda tamamlandığını söyledi.

 Hastanelerinde  araç parkı sorunu bulunmadığını belirten Sunay,“kuruculuğunu Oprt. Dr. Alp Demir Zorlu, Oprt. Dr. Selami Altuntaş, İşadamı Pamir Ruban ile hastane Başhekimi Dr, İbrahim Kayhan’ın yaptığı 25 yatak kapasiteli hastanemizde 23 uzman doktor görev yapacak. 16 adet poliklinik hizmeti verilecek hastanemizde 2 adet genel ameliyathane, erişkin ve yeni doğan yoğun bakım ünitesi, doğumhane mevcut. 150 yardımcı tıp ve idari personelimiz hizmet içi eğitimlerini tamamlayarak halkımıza güler yüzlü ve etkin sağlık hizmeti sunmaya başlamışlardır.

Ereğli Özel Echomar Hastanesi’nde çeşitli sosyal güvenlik şemsiyesi altında olan veya olmayan vatandaşlar, beyin cerrahisi, üroloji, kulak-burun-boğaz, ortopedi ve travmatoloji, kadın hastalıkları, doğum, genel cerrahi, iç hastalıkları, çocuk sağlığı ve hastalıkları, kardiyoloji, dermatoloji, nöroloji, göğüs hastalıkları branşlarında hizmet alabilecek.

Açık emar, sipiral tomografi, dopler ultrason, 4  dopler, mamografi ve röntgen cihazlarının da bulunduğu görüntüleme merkezimizin yanı sıra biyokimya, mikrobiyoloji laboratuarları da eğitimli uzman personelimiz ile halkımıza sağlık hizmeti vermeye başladı” şeklinde konuştu.

 

 
Bu Haber İçin 10 Adet Yorum Yapılmış
-
gülümser yerlikaya
(04.03.2011)
annemin bel kaymasından dolayı echomar hastanesinde selami altuntaş tarafından ameliyat edildi ve hem doktorumuzdan hemde bize yardımcı olan hemşirelerden cok memnun kaldık allah hepsinden razı olsun.doktorumuz sürekli annemi kontrole geldi.bence selami bey mükemmel bir doktor gitmeyi düşünenler hiç şüphe duymadan gidebilir.tekrar hastane personeline ve en önemlisi selami bey;e çok tesekkür ediyorum allah sizden razı olsun
-
MAĞDUR
(01.04.2010)
YALAN DOLANLA İŞ OLMAZ..İNSANLARIN SAĞLIĞIYLA OYNAMAYIN!
-
(23.03.2010)
23.3 2010 günü sabah 9 da hastaneye diabet rütin kontrolüm için gittim dahiliye dr çok ilgilendi ultrason gerekti ve kalşesini bastıgı kağıdıvererek acil kan sekeri düşmesin hastamıza öncelikli davranılsın diye ultrason servisine työnlendirdiricamızı belirtik fakat ultrasondaki doktor hiç oralı olmayıp kimsenin uşağı değilim dedi bu arada gece 10 dan beri yemeyip içmediğim için elim ayagım sakırıyo adam oralı olmadı lanet olsun dedim çıktım allah o hastaneye düşürmesin şaşalı yapılmış ama her branştan tek dr
-
MAAŞINI ALAMAYAN İSTİFA EDEN Ş
(08.02.2010)
Biz o kadar temiz hayaller ile buraya işe girdik ama ne maaş verdiniz nede bir şey.istifa ederken bile bir sürü zorluk.sizler bu işi bilmiyorsunuz.s..dik yarıştıdğınız diğer özel hastaneye gidin de işltemeciliği örnek alın pamir bey ..
-
bir garip yolcu
(03.02.2010)
pamir ruban önce işçisine olan borcunu niye ödemiyor?
Sayfa : Geri  [1] 2   İleri
 
Diger Gündem Haberleri
  RAHMET İLE ANIYORUZ
  Süheyla Erel,yerel basında yazı işleri müdürlüğünden emekli ilk Türk kadını ünvanını da taşımaktadır. Devamı...
  DÜN KALEME ALDIK,BUGÜN YARDIMA BAŞLADIK DEDİLER !..
  YARDIM HAZIRLIKLARINI SESSİZ SEDASIZ YAPIYORLAR
  Ramazan çadırı kuruldu …Ama kimler için ?...
  TÜRKİYE'NİN DİLİNDELER
  UYSAL,SAĞLIK ve ENGELLİ HİZMETİNİ KALDIRDI
  KIRAN,TARİHİ AF KONUSUNDA BİLGİ VERDİ
  LAFARGE EREĞLİ ÇİMENTO İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ DURUŞU
  ERDEMİR eve ekmek ve anne babaların güvenli iş yeri olar...
  ÖZEL HATIRALAR
 
 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

YORUMLANANLAR
Ramazan çadırı kuruldu &#...
DÜN KALEME ALDIK,BUGÜN YA...
TÜRKİYE'NİN DİLİNDELER
BAŞKAN UYSAL,ÇALIŞMALARI ...
Sergi Odasında Aysun Başk...
UYSAL,SAĞLIK ve ENGELLİ H...
EREĞLİ BELEDİYESİ MAYIS A...
BU KÖPRÜ REZİLLİĞİNE,YAPT...
ÖZEL HAYATLAR
OTİZM VE ÖZELLİKLERİ
ZONGULDAK
ÇOK OKUNANLAR
3 DOKTOR SORGULANIYOR.......
EREĞLİ'DEN BİR YILDIZ DAH...
ECHOMAR HİZMETE GİRDİ
KORUBAŞINDA YAPILAN OKUL ...
DEMİRKOL ŞİRKETLER GURUBU...
ALMANYA'DAN OKULLARA YARD...
EREĞLİ HALKININ,BAŞKANDAN...
YAZIKLAR OLSUN !...
POSBIYIK'LARIN MUTLU GÜNÜ
"BİR KİŞİNİN BİLE İSTİHDA...
 
 
 
Copyright © Her Hakkı Saklıdır - Şirin Ereğli - Tahsin EREL
Tasarım ve Yazılım : Marka Grup