Bugun...
Kdz. Ereğli Belediyesi meclisi taşeron işçiler için olağanüstü toplandı...
Tarih: 31-01-2018 12:57:00 + -


Kdz. Ereğli Belediyesi Meclisi taşeron işçilerin daimi işçi kadrosuna geçiş işlemlerinin hızlandırılması amacıyla gerekli olan şirketin kurulması kararı için Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Nikah Salonu’ndan tek gündem maddesi ile olağanüstü toplandı.

Kdz. Ereğli Belediyesi meclisi taşeron işçiler için olağanüstü toplandı...

Toplantıda CHP Kdz. Ereğli Belediyesi Meclisi Grup Sözcüsü Sertan Ocakçı’nın işçilerin daha önce kazanılmış haklarının kaybolacağı ve farklı sendikaya geçmeleri için baskı yapıldığı yönündeki iddialarını Belediye Başkanı Hüseyin Uysal yalanladı. Daimi kadroya geçecek işçilerin işlemlerinin verilen sürede yetiştirilebilmesi için şirketin kurulduğunu anlatan Uysal, hiçbir işçiye farklı bir sendikaya üye olmaları yönünde baskı yapmadıklarını söyledi. Uysal, taşeron işçilerin soğuk havadan sıcak havaya geçiş gibi daha güvenli bir ortama geçişlerini sağladıklarını anlattı.

Kdz. Ereğli Belediyesi bünyesinde şirket kurulması kararı AK Parti ve CHP’li belediye meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.


Belediyespor için kampanya başlatıldı

Kdz. Ereğli Belediyespor Kulübü ve Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal Bölgesel Amatör Lig (BAL) 6. Grupta şampiyonluk mücadelesi veren Kdz. Ereğli Belediyespor için yardım kampanyası başlattıklarını ve kampanyaya ilk desteği kendisinin bin 67 TL ile yaptığını söyledi. Belediye meclis üyelerinden, kulüp yönetimine, futbolculardan, teknik heyete, taraftarına ve malzemecisine kadar şampiyonluğa inandıklarını belirten Uysal, sonu 67 ile biten reklamlara herkesin destek sağlamasını istedi.
Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR